Connect with us

Orman Lokantası Küçük İzleyicilerini Bekliyor!

Kültür & Sanat

Orman Lokantası Küçük İzleyicilerini Bekliyor!

İş Sanat, Orman Lokantası isimli müzikli masal oyunuyla, sömestr tatilinde küçük sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

İş Sanat’ın, geleceğin sanatseverleri çocuklar için hazırladığı müzikli masal serisi Evvel Zaman Dışından Masallar’dan Orman Lokantası, 27 Ocak Pazar günü, bu kez sömestr tatilinde, çocukları eğlence dolu bir maceraya davet ediyor.

Evvel Zaman Dışından Masallar Serisi: Orman Lokantası

Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile renklenecek oyun, çocuklara eğlenceli bir gün yaşatacak. Oyunun müziklerini ise Çiğdem Erken, kostümlerini Tomris Kuzu, koreografisini Tuğçe Tuna, sahne ve dekor tasarımını ise Cem Yılmazer yaptı.

Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin ilk oyunu Orman Lokantası, minik izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı oyunun yönetmenliğini ise Serdar Biliş üstleniyor. Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile hayat bulan oyun, eğlenceli olduğu kadar öğretici mesajlar da içeriyor.

Serdar Biliş, çocuk tiyatrosunun çocukların zekâsıyla alay etmediği zaman heyecanlı hale geldiğini vurguluyor ve “Çocukların engin hayal gücü terbiye edilmeye değil, beslenmeye ihtiyaç duyar” diyor. “Seyirci çocuklar, birer birey olarak kabul edilmeli…” Yönetmen, çocukların kurcalamayı sevdiğini, keşfetme duygularını aşılayan oyunların, doğruyu yanlışı öğreten oyunlardan daha ilgi çekici olduğunu da ekliyor.

Müzik ve dansla dolu bu oyunu kaçırmamak için 27 Ocak Pazar günü, saat 15.00’i takvimlerinize not etmeyi unutmayın.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top