Connect with us

Rihanna Kimdir?

rihanna kimdir - BiTutamFikir

Genel

Rihanna Kimdir?

Eğer yıllardır şarkılarını severek dinlediğimiz Rihanna kimdir, kaç yaşındadır nerelidir diye merak ediyorsanız bu içerik tam sizin için.

Tam adı Robyn Rihanna Fenty ‘dir ve 20 Şubat 1988 yılında Barbados’ta doğmuştur. Şarkıcı, söz yazarı ve aktristir. Müziğe 7 yaşında başlayan Rihanna 15 yaşında “Combermere” isimli müzik okuluna giderek iki yakın arkadaşı ile birlikte bir müzik grubu kurmuştur. Önceleri kendi halinde şarkı söyleyen sanatçının hayatı Eva Rogers ile tanışmasından sonra değişmiştir.

İlk albümünü 2005 yılında çıkaran sanatçı “Pon de Replay” adlı şarkısı ile Billboard Hot müzik listesinde 2. Sıraya yükselerek oldukça iyi bir başarı elde etmiştir. İkinci albümünü 2006 yılında çıkaran Rihanna bu albümdeki “A Girl Like Me” şarkısıyla da pek çok ödüle layık görülmüştür. Tarzını ve görüntüsünü sık sık değiştirmekten hoşlanan sanatçı, 2008 yılında Grammy ödülü almış, ardından da Entertaiment Weekly tarafından “yılın divası” unvanını kazanmıştır. Ancak bu ödüllerle sınırlı kalmayan Rihanna yine aynı yıl “Dünyanın en çok satan pop sanatçısı” ve “En İyi Uluslararası Kadın Sanatçısı” seçilmiştir.

Ayrıca şarkıcılık kariyeri dışında 2015 yılında Dreamworks yapımı “Home” isimli 3D animasyonlu filmde Jenifer Lopez, Jim Parsons ve Steve Martin gibi ünlülerle başrolü paylaşarak beyazperde konusunda da başarısını kanıtlamıştır.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top