Connect with us

Şehir Orman Oyunu İlk Kez Zorlu PSM’de!

Kültür & Sanat

Şehir Orman Oyunu İlk Kez Zorlu PSM’de!

Şehir Orman oyunu, Rudyard Kipling’in bir dünya klasiği olan ‘Jungle Book’ adlı kitabını baz alan, 2 perdelik bir dans-drama oyunu. Oyun, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla, toplumun ergenlik çağı grubunun gelişim süreci sorunlarına empati ve eğlenceli bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Hedefi ise genç nesilde duyarlılığın uyandırılması.

15 senedir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ve binlerce gencin izlediği bu sosyal sorumluluk projesi, ilk defa Zorlu PSM de sahne alacak.

7’den 70’e herkes için bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanan Şehir-Orman’da, bir gencin hikayesi ni konu alıyor. Bu hikaye ile toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Oyunda ayrıca nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere de dikkat çekiliyor.

Athena ve MaNga’nın birer parça ile katkıda bulunduğu eserin müzikleri Rahman Altın’a ait. Şehir-Orman TV kanalı spikerleri ise Mirgün Cabas ve Çiğdem Anad.

Şehir-Orman Oyunu Hakkında

Doğal ormanın , video prodüksüyon, şehir ormanının sahnede canlandırılacağı bir multi-medya formatında geçen eserin kahramanı Mogli, 15 yaşında şehirde yaşam savaşı veren ergen bir gençtir. Okulda Edebiyat dersi ödevi olarak verilen ‘jungle book’ (Cengel Kitabı) kitabını okumaya başlamasıyla gerçek dünya ve hayal dünyası arasında bir yolculuğa çıkar. Kitaptaki hayvan karakterlerini, kendi hayatında karşılaştığı insanlar ve durumlarla özdeşleştirmeye başlar….

Temsil Tarihleri:

10-24 Şubat , 3 Mart , 7-21 Nisan 16:00 Süleyman Seba Kültür Merkezi (Fulya Sanat )
14 Şubat Pazar 20.30 Zorlu PSM

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top