Connect with us

Sömestr Tatilini Çocuğunuzun Kariyerine Ayırın!

Genel

Sömestr Tatilini Çocuğunuzun Kariyerine Ayırın!

Robert Alan tarafından geliştirilen ve Nevşah Fidan Karamehmet tarafından Türkiye’ye getirilen Human Design Sistem (İnsan Analiz Sistemi) kişilerin iç potansiyelini, gelişime açık ve güçlü yanlarını, karar alma yetilerini keşfetme, his ve davranışlarını, enerji düzeylerini detaylıca anlama ve böylece yaşamlarının kontrolünü ele alarak mutluluğu elde etmeyi sağlayan bir sistem. Nefes çalışmaları ve dönüşüm sistemlerine destek veren Human Design, (İnsan Analizi) “astroloji, i-ching sistemi, kabala ve çakra” sisteminin birleşiminden oluşuyor ve son derece ileri seviye bir analiz metodu sayılıyor. Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah Fidan Karamehmet, sömestr tatilini verimli değerlendirmek isteyen ebeveynleri, çocuklarının kariyer ve eğitim tercihlerini önemli derecede etkileyecek Human Design Sistemi ile tanışmaya davet ediyor.

Çocuğunuzu ve kendinizi tanımanın yolu

Nefes Uzmanı Nevşah Karamehmet, Human Design Sistemini şöyle özetliyor: “Human Design Sistemi bize olmaya geldiğimiz insanı, yaşamaya geldiğimiz yaşamı, yeteneklerimizi, becerilerimizi, bize verilen hediyeleri görmemizi sağlayan bir sistem. Bir insanın kendini tanıması ve hayatta ilerlemesi için bir nevi araç sayılıyor. Çoğumuz ne yazık ki henüz kendimizi tanımıyoruz. Yaşam yolunda düşe kalka kendimizle ilgili farkındalıklarımız oluşuyor ancak hangi konuda becerikliyiz, hangi konularda değiliz, neleri yapabiliyoruz neleri yapamıyoruz bilmiyoruz, sadece yaşadıkça öğreniyoruz. Tüm bunları yaşayıp deneme-yanılma yoluyla yolda birçok kez hata yapmadan bildiğimizi, öğrendiğimizi düşünün! Hayat ne kadar farklı olurdu değil mi? Bir insanın kendini tanıması, eksilerini, artılarını bilmesi kadar inanılmaz bir şey yok! Bu yöntemi herkes uygulayabilir, herkes analiz alabilir ve herkes profesyonel analistlik eğitimlerine katılabilir.”

Nevşah Karamehmet’in tanımını yaptığı Human Design Sistemi ile çocuğunuza bu sömestrde kendini daha iyi tanıması ve keşfetmesi fırsatını verebilirsiniz.

Human Design (İnsan Analizi) Sistemi kişiye ne katar?

Nefes Uzmanı ve Yazar Nevşah Karamehmet, Human Design Sisteminin insana katacaklarını da şöyle ifade ediyor: “Değiştiremeyeceğiniz, yaşamaya ve derinlemesine tecrübe etmeye geldiğiniz tüm özelliklerinizi sevgiyle kucaklamanızı, değerlendirebilmenizi sağlar. Bu hayatta yapmaya geldiğimiz şeyler, gerçekleştirmeye geldiğimiz projeler, yürümeye geldiğimiz bir yol ve tüm bunlar için seçtiğimiz sadece bize özel, bize has insani özellikler var. Human Design bize bu özelliklerimizi hatırlatıyor. Hayattaki yolunuz, amacınız, nasıl ilerlemeniz ve ne yapmanız gerektiği konusunda emin olmanıza yardımcı olur. Herkesin doğuştan sahip olduğu, eşsiz ve tamamen kendilerine has özellikleri bulunuyor ve bunların doğru değerlendirilmesi gerekiyor.”

Nefes Uzmanı Nevşah Karamehmet, Human Design Sistemini uygulayanların hayatı daha kolay kabullendiklerini, kendilerine ve herkese saygı duymaya başladıklarını ifade ediyor. Bu sistem sayesinde kişiler öncelikle kendileriyle, sonra sevdikleriyle barışmaya başlıyor, çevresindekilere daha anlayışlı, sevecen ve koşulsuz davranıyor.

Nevşah Karamehmet’e göre, iş ortamı olsun birbiri ile sürekli iletişim halinde insanların bulunduğu diğer kalabalıklar olsun, Human Design Sistemi sayesinde kişilerin birbiriyle olan ilişkisi tamamen değişiyor, birbirlerinin özelliklerini, yeteneklerini, sahip olduğu becerileri bilip değerlendirebildikçe çok daha verimli çalışmaya, her şeyden önce birbirlerini olduğu gibi kabul etmeye başlıyorlar. Herkes birbirinin donanımını bildiği için de bir bakıma kapasitesini, amaçlarını, hedeflerini de öğrenerek ona göre davranıyor. Kimse kimseyi yapamayacağı bir şeye zorlamıyor, kolayca yapabileceği projelere yönlendiriyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top