Connect with us

Türkland, The Circle’da Sahneleniyor!

Kültür & Sanat

Türkland, The Circle’da Sahneleniyor!

Çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının hikayesine odaklanan multimedya okuma performansı Türkland, 25 Ocak Cuma akşamı saat 20:00’da The Circle’da sahnelecek.

The Circle, 25 Ocak saat 20:00’da bir Entropi Sahne prodüksiyonu olan Türkland‘e sahne olacak. Almanya’da doğup büyüyen Dilşad Budak Sarıoğlu’nun otobiyografik romanından uyarlanan multimedya okuma performansında Sarıoğlu’na sahnede Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Türkland hakkında

Multimedya okuma performansı Türkland, çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının Almanya’da “göçmen” ve Türkiye’de “geriye göç eden” olarak yaşadıklarıyla baş etme sürecini, her iki kültürün de içinde barındırdığı klişelere ve kendine has tuhaflıklarına odaklanarak ele alıyor. Düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini odağına alan performans, kültür platformu “MAVİBLAU” ile işbirliği içinde yeni sezonda her ay The Circle’da sahnelenecek. Biletler www.biletino.com’dan temin edilebilir.

Multimedya okuma performansı “Türkland”, oyuncu Dilşad Budak-Sarıoğlu’nun otobiyografik eserinden uyarlandı. Metin düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkilerini ele alıyor. Sahnede Dilşad Budak-Sarıoğlu’na, Ilgıt Uçum eşlik ediyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top