Connect with us

Uğur Mumcu Kadıköy’de Anılacak

Genel

Uğur Mumcu Kadıköy’de Anılacak

Uğur Mumcu, ölümünün 26’ıncı yılında Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak Etkinliği” ile anılıyor.

24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde, uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş usta bir gazetecii Uğur Mumcu. Usta gazeteci, ölüm yıl dönümünde Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği etkinlikle anılacak. Uğur Mumcu ve tüm basın şehitlerine atfedilen “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Kalmak” etkinliği 24 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Uğur Mumcu Kadıköy’de Anılacak

Etkinlik, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayacak. Tiyatroo sanatçıları Tilbe Saran ve Levent Üzümcü Uğur Mumcu’nun makalelerini seslendirecek. Gazeteci akademisyen Gökmen Karadağ moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşide ise Gazeteci-Yazar Altan Öymen, T24 Yayın Yönetmeni Doğan Akın, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Gazeteci-yazar Orhan Erinç, Birgün Gazetesi Yayın Danışmanı Semra Kardeşoğlu, PEN Türkiye Başkanı Zeynep Oral Türkiye’de gazeteci olmayı ve medya sektörünün içinde bulunduğu durumu tartışacak. Etkinlik Dilek Türkan, Güvenç Dağüstün ve Burçin Büke’nin müzik dinletisi ile son bulacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top