Connect with us

Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Neşesi!

Kültür & Sanat

Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Neşesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) “Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Neşesi” başlıklı etkinlikle, öğrencileri 300 seansta 129 farklı tiyatro oyunuyla ücretsiz olarak buluşturdu. İBB, yarıyıl tatilinde; öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, toplumun bir üyesi olma bilincini aşılamayı, işbirliği ve dayanışmayı öğretmeyi amaçladığı tiyatro oyunlarıyla 105.388 öğrenciye ulaştı.

300 tiyatro gösterimi yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere karne hediyesi olarak hazırlanan “Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Neşesi” projesi sona erdi. Proje kapsamında İstanbul genelinde katılımın ücretsiz olduğu 300 tiyatro gösterimi yapıldı. Tiyatrolarda, çocukların çok sevdiği Rafadan Tayfa, Minyonlar, Hapşuu gibi çizgi film karakterleri de yer aldı.

İBB Kültür Daire Başkanlığı, çocukların eğitim ve kişisel gelişimlerine önemli katkı sağlayan çocuk tiyatrolarını her ay düzenli olarak minik izleyicileriyle buluşturuyor. İBB, yarıyıl tatili nedeniyle, öğrencilere festival tadında tiyatro eğlencesi sunmak için seans sayısı 3 kat artırmıştı. Böylece; Başakşehir’den Şile’ye, Kartal’dan Güngören’e kadar İstanbul genelinde toplam 129 farklı oyun 300 seansta minik izleyicileri ve aileleriyle buluşmuş oldu.

Proje kapsamında ayrıca, Tuzla’daki İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde çocukların temel el becerilerini ortaya çıkarmaya yarayan kukla atölyesi de düzenlendi.

İBB’ye bağlı kültür merkezlerinde sahnelenen çocuk oyunları, Mayıs ayı sonuna kadar, hafta sonu miniklerle ücretsiz olarak buluşmaya devam edecek.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top