Connect with us

Yüce Zerey’den Yeni Kitap: Mima

Kültür & Sanat

Yüce Zerey’den Yeni Kitap: Mima

Pazarlama dünyasının ödüllere doymayan ismi Yüce Zerey hayranları ve kitapseverlerin yüzünü güldürecek bir haber var! Yüce Zerey, Doğan Kitap etiketiyle raflarda yerini alacak olan yeni kitabı Mima’yı 13 Şubat’ta satışa çıkarıyor. Hepsiburada ise Zerey’in yeni kitabı Mima’yı herkesten önce kitapseverlerle buluşturmak için ön siparişe açtı. Yüce Zerey’in yeni kitabı Mima Hepsiburada’ya özel fiyatla ön siparişe sunuldu.

“Mima’nın her satırı distopya”

Ünlü yazar Hakan Günday’ın “Her distopya birileri için bir ütopyadır. Mima’nın her satırı distopya. Ve kimler için bir ütopya olduğu da satır aralarında…” sözleri ile tanımladığı Mima günümüz dünyasına farklı bir açıdan ışık tutuyor. Çarpıcı tanımları, sıra dışı örgüsü ile Mima, 2000’li yılların insanlara neler getirdiğini, yine insanlıktan neler alıp götürdüğünü muhteşem bir distopya içinde anlatıyor. Zerey, bu ilgi çekici yeni romanını Rastronot tarafından seslendirilen şarkı ve özel bir kliple tanıttı.

Her satırında sarsan, tansiyonu hiç düşmeyen Mima’da, 2020 yılındaki kurgu dünyaya ait harita, bu haritada hikâyedeki lokasyonların gösterimi ve kavramların açıklandığı Mima sözlüğü gibi ince detaylar okuyuculara kılavuz oluyor. Bunun yanı sıra, karakter çizimleri ve bölüm sonunda verilen görsel özetler sayesinde okuyucu tamamen o dünyaya dahil oluyor. Sunduğu bu farklılıklara ek olarak Mima; müzik listesiyle de hikâyenin ilgili bölümlerinde şarkı dinleme imkânı sunarak, okuma deneyimini adeta bir resitale dönüştürüyor. Bu yönleriyle farklı duyuları besleyen ilgi çekici roman, sanatın farklı disiplinleriyle de el ele vererek okura “birlikte okunması gereken kitaplar listesi” ve “birlikte izlenmesi gereken filmler listesi” de sunuyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top