Connect with us

Zaman Değişmeli Sergisi Kapsamında Sergi Turu

Kültür & Sanat

Zaman Değişmeli Sergisi Kapsamında Sergi Turu

Pera Müzesi, “Zaman Değişmeli” sergisi kapsamında, küratör Alistair Hicks ile sanatçı Nilbar Güreş’in katılımıyla gerçekleşecek bir sergi turu düzenliyor. Tur, zaman kavramının yerleşik kurallarını yıkarak, geleneksel zaman fikrine yeni perspektifler sunan sergiye detaylı bir bakış sunuyor.

Pera Müzesi, “Zaman Değişmeli” sergisi kapsamında sanatseverleri, küratör ve sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. 12 Şubat Salı günü saat 19:00’da gerçekleştirilecek sergi turu, küratör Alistair Hicks ile sergide eserleri bulunan sanatçı Nilbar Güreş’in katılımıyla gerçekleşiyor. Tur kapsamında Alistair Hicks, sergi ile ilgili detaylı bilgi verirken, sanatçıların zaman kavramını hangi açılardan ele aldıklarına yönelik açıklama ve değerlendirmelerde bulunurken katılımcılar, Nilbar Güreş’in eserlerini sanatçının kendisinden dinleme fırsatı bulacak.

Alistair Hicks hakkında

Uzun süre Deutsche Bank sanat koleksiyonunun şef küratörlüğünü yapan Alistair Hicks, “Küresel Sanat Pusulası” (Yapı Kredi Yayınları, 2015) ve Ali Kazma’ya odaklanan “A Voyage around Our Minds” (The Museum for New Art, Freiburg, 2017) kitaplarını yazdı. Ayrıca “School of London” (Londra Okulu), “New British Art in the Saatchi Collection” (Saatchi Koleksiyonu’ndaki Yeni Britanya Sanatı), “Contemporary Art at Deutsche Bank” (Deutsche Bank’ta Çağdaş Sanat) kitaplarını kaleme aldı.

Nilbar Güreş hakkında

Nilbar Güreş, çalışmalarında kadın kimliği, kadının rolü, kadınlar, evleri ve kamusal alan arasındaki bağları ve kadınlar arasındaki ilişkileri mizahi bir üslupla araştırır. Resim, kolaj, video, performans, fotoğraf ve buluntu objelerinde Müslüman kadının Avrupa’daki imgesi, ırkçılık ve günümüzde mülteci olmanın anlamı gibi meselelere odaklanır. Sanatçı için projelerini geliştirdiği yer kadar orada yaşayan insanlarla ve onların çok yönlü kültürleriyle kişisel etkileşimde olmak belirleyicidir. Güreş’in 2019 yılında katılacağı grup sergileri arasında Ecology of Darkness (Savy Contemporary, Almanya), BODY (Austrian Cultural Forum, Almanya) ve Still Burning (Varberg Konsthall, İsveç) yer alıyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top