Connect with us

Akif Manaf Yeni Kitabı “Hırs”ı Yayınladı!

Kültür & Sanat

Akif Manaf Yeni Kitabı “Hırs”ı Yayınladı!

Akif Manaf, merakla beklenen yeni kitabı Hırs‘ı, DahiYyaıncılık etiketiyle yayınladı.

Hırsı tutkulu, sonu gelmeyen bir arzu olarak tanımlayan ünlü yazar bu kitabında hırsın aşılırsa, dünyanın tamamen farklı bir yere dönüşeceğinin altını çiziyor. Manaf; “İnsanlar hırsı aşarak değişmek zorundalar.” diyor.

“Hırs” Hakkında

Bir insanı yavaş yavaş yakarak öldüren ateşin kasvetli alazıdır hırs. İktidar hırsının ateşi her yürekte yanar ve insanı kül eder. Bu hırs türü köleliğe neden olmuş ve insanlığı pek çok yönden çökertmiş, çirkin ve yıkıcı bir türdür.

Hırslı insan hırs objesine ulaştığında, orada yeni bir “cehennem” onu bekler. Bu hırs cehenneminden kurtulmak için insan hırstan vazgeçme isteği olmadan hırs olgusunun özüne dikkatlice bakmalı ve onu anlamaya çalışmalıdır.

Hırs ve yozlaşma bulaşıcıdır. Hırslı insan yozlaşmış birinin yasadışı araçlar kullandığını görürse ve aynı araçları kullanmadığı takdirde hırs yarışını kazanamayacağını anlarsa, aynı araçları kullanmak zorunda kalır ve yozlaşır.

Hırs tutkulu, sonu gelmeyen bir arzudur ve bu arzu gerçekleşmezse, kişi hayal kırıklığına uğrar ama gerçekleşirse, kişi tatminsiz olur. İşte hırs ıstırabı budur! Her ne olursa olsun hayal kırıklığı ve tatminsizlik kişinin peşini bırakmaz ve sürekli bir sürü yeni arzular ve hırslar ortaya çıkar.

Hırs aşılırsa, dünya tamamen farklı bir yere dönüşecektir. O yüzden insanlar hırsı aşarak değişmek zorundalar. Çünkü dünya yeryüzündeki bütün canlı varlıkların bir yansımasıdır. Bu nedenle bireysel hırs ve sebep olduğu kaos küresel kaosa neden olmaktadır.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top