Connect with us

Çağlar Çorumlu’dan ‘Yorgun Cümleler Günlüğü”

Kültür & Sanat

Çağlar Çorumlu’dan ‘Yorgun Cümleler Günlüğü”

Çağlar Çorumlu’nun TiyatrOPS’u artık kendi sahnesinde!

TiyatrOPS, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Kadıköy’de Çağlar Çorumlu’nun tek kişilik oyunu, Yorgun Cümleler Günlüğü oyununun prömiyeri ile sahnesini açıyor!

Çağlar Çorumlu, tiyatro açma hayalini Nefrin Tokyay’ın onu cesaretlendirmesi ve desteklemesi ile 2014 yılında TiyatrOPS’u kurarak gerçekleştirmişti.

TiyatrOPS 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Kadıköy’de Çorumlu’nun tek kişilik performansıyla sahnesine kavuşuyor!

Bir blackbox sahne olan Tiyatrops’un ilk prodüksiyonu ise; yazar Rodrigo Garcia’nın ‘Daisy’ oyunu ‘Yorgun Cümleler Günlüğü’ ismiyle Nefrin Tokyay yönetmenliğinde sahneleniyor.

Yorgun Cümleler Günlüğü; tüketim toplumu içerisinde sistem tarafından savrulan insanı konu alıyor.

TiyatrOPS; çağdaş tiyatro metinlerinin yanı sıra modern ve sıradışı yazarlarla seyirciyi buluşturmayı, prodüksiyonlarında farklı disiplinlere yer vermeyi amaçlıyor. Oyun ve performanslarla birlikte; dinletiler, okuma tiyatrosu, söyleşiler, film gösterileri ve çeşitli atölyelerin gelecek sezon programında yer alması planlanıyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top