Connect with us

Çocuklu Tatil Nasıl Yapılır? İşte Öneriler…

Bizden Söylemesi

Çocuklu Tatil Nasıl Yapılır? İşte Öneriler…

Tatil… Kim bayılmaz ki tatile, büyüğü küçüğü, kadını erkeği, yaşlısı genci çocuğu herkes bayılır tatile.

Tabi tatil çocuklu olunca bazı şeylerden feragat etmek gerekirken, bazı şeyleri de tatil planına dahil etmek gerekiyor. İşte, size çocuklu tatili çocuğunuz için daha eğlenceli hale getirmek için öneriler;

Anneanne, Babaanne, Dadı Fark Etmez; Tatile Getirmeyin

Eğer ki çocuğunuzla gerçekten keyifli bir tatil yapmak istiyor, hem de onunla gerçekten ilgilenmek istiyorsanız tatile anneanne, babaanne ya da dadı getirmemelisiniz. Çocuğunuza bakması için yanınızda tatile başkasını götürdüğünüzde çocuğunuzla vakit geçiren kişi, çocuğunuza bakan olurken, hem de güzel bir tatilde çocuğunuzla yeteri kadar paylaşım yapamamış olursunuz.

Çocuğunuz Doyasıya Koşup Oynayabilsiniz

Çocuklu tatil için mekan tercihi yaparken çocuğunuzun her hareketini kısıtlamak zorunda kalacağınız bir yer seçmemelisiniz. Bırakın, çocuğunuz at koştursun. Günümüzde zaten çocuklar apartman dairelerinde, toprağa hiç basmıyorlar desek yeri var. E hal böyle olunca, hazır fırsat çocuğunuzu bırakın özgürlüğünün tadını çıkarsın.

Çocuklu Tabi ki Kendi Rahatlığınızda Önemli

tatil yaparken hep de çocuğu mu düşüneceğiz yani? Kendimizi hiç mi düşünmeyeceğiz? Elbette ki kendimizi de düşüneceğiz. Seçtiğiniz tatil yerinde kesinlikle yemek gibi bir probleminiz olmamalı. Bunun için en ideal olanı şüphesiz ki herşey dahil oteller. Hem bu şekilde çocuğunuza bakmakta da zorlanmazsınız.

Tatilinize Yeni Ortakçılar Bulmaya Ne Dersiniz?

Yalnız çocuğunuzla tatil yapmak yerine çocuklu başka ailelerle birlikte tatil yapmaya ne dersiniz? Çocuklar bir aradayken bazen anne ve babaların işlerini zorlaştırırken, bazen de birlikte oyun oynamakta, oyalanmakta ve annelerinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Tabi ki çocuktan çocuğa bu durum değişse de çocuklu başka bir aileyle tatil yapmanız hem size hem de çocuğunuza iyi gelecek.

Cankurtaranımız İlk Yardım Çantamız

Bebekli, çocuklu evlerde mutlaka bir ecza dolabı olmalıdır. Bu kadarla da yeterli değildir. Bir yerlere giderken yanınıza alabileceğiniz, gerçekten önemli birkaç malzemenin bulunduğu bir ilk yardım çantanız da olmalıdır. Tatile giderken bir ilk yardım çantası hazırlamayı kesinlikle ihmal etmeyin. İlk yardım çantanız tatilde sizin adeta can kurtaranınız olacak.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top