Connect with us

Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor!

Kültür & Sanat

Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor!

Seksendokuz tarafından yapımcılığı üstlenilen “Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” 23 Ekim 2017 tarihinde Kadıköy Theatron’da prömiyerini yaptı.

Rumen yazar Matei Visniec tarafından yazılan oyun, Arda Öztürk yönetmenliğinde yaklaşık 2.5 aylık prova sürecinden sonra seyirciyle buluştu. Oyunun reji danışmanlığını Noyan Ayturan, kostüm tasarımını Merih Süalp ve sahne tasarımını Hiba İbrahim ve Arda Öztürk yaptı. Ayrıca dekor uygulamada Murat Efe’nin imzası bulunuyor.

Oyunculardan Candaş Çetinkaya ve Ahmed Saka aynı zamanda bu yıl kurulan Seksendokuz’un kurucuları, Candaş Çetinkaya oyunda Nicollo, Ahmed Saka ise Filippo rollerini oynuyorlar. Oyunun diğer önemli rolü Peppino ise Utku Arslan tarafından canlandırılmaktadır.

Oyun, zamandan soyutlanmış ve artık geçmişteki gibi güldüremeyen üç palyaçonun iş görüşmesi için geldikleri penceresiz bir odadaki traji-komik bekleyişini ve bekleyiş sırasındaki narsistik çatışmalarını konu alır. Samuel Beckett’in Godot’su gibi, ne olduğu ve kim tarafından verildiği belli olmayan bu işi “son umut” olarak gören üç eski arkadaşın “insan”a dair varoluşsal korkuları ve mücadeleleri, oyunun sahnelenişinde de görünür kılınmaktadır.

Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor, 18 Kasım, 04-11-21 Aralık 2017, saat: 20.00’da Kadıköy Theatron’da izlenebilir. Biletler ve rezervasyon için Seksendokuz’un internet sitesi www.tiyatro89.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Künye:

Yazar: Matei VİSNİEC
Çeviren: Ahmet GÜNGÖREN
Yöneten: Arda ÖZTÜRK
Yapım: Seksendokuz
Reji Danışmanı : Noyan AYTURAN
Kostüm Tasarımı : Merih SÜALP
Sahne Tasarımı : Hiba İBRAHİM, Arda ÖZTÜRK
Yönetmen Yardımcısı: Mehmet DİNLER
Proje Koordinatörü : Seçil ELÇİN
Dekor Uygulama: Murat EFE
Işık-Ses Kumanda: Kaan KARA, Seçil ELÇİN
Afiş-Broşür Tasarım: Hiba İBRAHİM
Oyuncular: Candaş ÇETİNKAYA, Ahmed SAKA, Utku ARSLAN
Dördüncü: Kaan KARA

Tür: Traji-komik
Süre: Tek Perde / 90 Dakika

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top