Connect with us

‘Çok Satanlar’ DasDas Atölye’de

Kültür & Sanat

‘Çok Satanlar’ DasDas Atölye’de

İki sezondur DasDas’ın kapalı gişe oyunları arasında yer alan ‘Çok Satanlar’, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde, DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak.

A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nı buluşturan oyun, internet çağını ve popüler olmayı edebiyat ve kadın-erkek ilişkileri üzerinden etkileyici bir dille sorguluyor.

Altın Küre dahil sayısız ödüle sahip efsanevi dizi ‘House of Cards’ın yazarlarından Laura Eason’ın kaleme aldığı, geçtiğimiz sezondan bu yana DasDas’ın büyük beğeni toplayan oyunlarından ‘Çok Satanlar’, 27 Mart’ta Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye’de çağın en büyük sorunlarından interneti, popülerliği, başarılı olmanın yollarını ve kadın-erkek ilişkilerini masaya yatıracak.

Oyun, internette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan (A. Tansu Taşanlar) ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın (Oya Unustası) tesadüfen karşılaşmaları sonucu yaşananları sahneye taşıyor. Çevirisini İlksen Başarır’ın yaptığı, yönetmenliğini ise Volkan Yosunlu’nun üstlendiği bu tek perdelik komedide iki yazarın birbirlerinin hayatında açtığı kapıları ve yarattıkları yıkımı etkileyici ve gerçekçi bir dille paylaşacak.

Seyircileri güncel soru(n)larıyla baş başa bırakan ‘Çok Satanlar’, “İnternet çağında mahrem olanın sınırları bulanıklaşırken, çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyerist hırsın sınırları nedir?”, “Kısa yoldan ulaşılan zaferler, uzun ve emek isteyen yolculuğu engeller mi?”, “Başarılı ve popüler olmak için nelerden vazgeçilir?” gibi sorulara yanıt bulacak.

‘Çok Satanlar’, 27 Mart akşamı ile 13 ve 30 Nisan tarihlerinde DasDas Atölye’de tiyatroseverleri bu samimi ve dobra sorgulamaya davet ediyor.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top