Connect with us

DasDas yeni haftaya ‘Zengin Mutfağı’ ile giriş yapıyor.

Kültür & Sanat

DasDas yeni haftaya ‘Zengin Mutfağı’ ile giriş yapıyor.

DasDas tiyatro dolu bir haftaya giriş yaparken Nergis Öztürk’ün tek kişilik performansıyla sahnede devleştiği ‘Düğün Şarkıcısı’ DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Büyük Ev Ablukada, parti tadında geçen Mutsuz Parti konser serisine ise DasDas’ta vereceği son üç konserle ara veriyor.

DasDas yeni haftaya ‘Zengin Mutfağı’ ile giriş yapıyor. Usta sanatçı Şener Şen’in oynadığı ‘Zengin Mutfağı’ 28 ve 29 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Cumhuriyet tarihinin en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını ele alan Vasıf Öngören imzalı oyunda Şen’e; Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan eşlik ediyor.

30 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’nin sevilen oyunlarından ‘Vahşet Tanrısı’ sanatseverlerle buluşacak. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’den oluşan kadrosuyla Yasmina Reza imzalı oyun, çocuklarının kavgalarının ardından orta yolu bulmak üzere bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor. ‘Vahşet Tanrısı’ aynı zamanda 4 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de izlenebilecek.

‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ bu hafta Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 30 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de sergilenecek. Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyunda kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesi Mirat’ın ağzından seyirciye aktarılıyor.

‘TuzBiber Stand Up’ kulübü üyelerinden Caner Dağlı, Ali Fuat Ergüner, Salih Tıraş, Ali Congun ve Tuna Kalınsaz 23 Mart akşamı 21.30’da sahneye çıkarak komedi dolu bir akşama imza atacaklar. 6 Nisan akşamı 21.30’da ise sahne Emrecan Odabaş, Caner Dağlı, Ali Congun, Salih Tıraş ve Aksel Gürel’e ait olacak.

Kaan Sekban’ın kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıktığı ve plaza hayatlarından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına değindiği şovu ‘Kaan Sekban Saçmalar’ 31 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak.

1,2 ve 3 Nisan akşamları 22.00’de Büyük Ev Ablukada son Mutsuz Parti konserlerini DasDas Sahne’de veriyor. Uzun bir süreliğine konser vermeyecek olan ekip, muhteşem üç akşamla müzikseverlere DasDas Sahne’de veda ediyor.

3 Nisan günü, çocuklar için DasDas Atölye’de dopdolu geçecek. 14.00’te Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Uyku Nereye Kaçar?’ sahnelenirken minikler, Pelin ve Berçem’in uykularının peşine düştüğü heyecan dolu serüvene dahil olacak. 16.00’da ise yine Baytekin’in tasarlayıp yönettiği ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ DasDas Atölye, ziyaretçilerini Bağış ve dostu Astro’nun gökyüzüne yapacağı yolculuğa davet ediyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Ağaçtaki Kız’ 5 Nisan akşamı DasDas’ta sahnelenecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahnede buluştuğu oyun, iki gencin hayata dair paylaşımlarına odaklanıyor. Etkileyici hikayesiyle tiyatroseverlerin beğenisini kısa sürede kazanan ‘Ağaçtaki Kız’ı İlksen Başarır yönetiyor.
Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’den oluşan zengin kadrosuyla ‘Romeo & Juliet’ 6 Nisan akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak. Verona’nın iki düşman ailesinin çocuklarının büyük aşkını ele alan oyun, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan tarafından bambaşka bir zaman dilimine taşınarak izleyicilerle buluşuyor.

Aynı akşam DasDas Atölye’ye 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında Nergis Öztürk’ün tek kişilik oyunu ‘Düğün Şarkıcısı’ konuk oluyor. BBG yarışmasıyla ünlü olan caz şarkıcısı Şahnaz’ın bir düğün şarkıcısına dönüşümünü konu alan oyun, Kayhan Berkin rejisiyle tiyatroseverlerle buluşuyor.

Franz Kafka’nın Dava’sı DasDas Sahne’de ‘Joseph K.’ oyunu ile 7 Nisan akşamı 20.30’da tekrar açılıyor. Didem Balçın, Mert Fırat, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ı buluşturan Tom Basden imzalı uyarlamada Joseph K. modern dünyanın labirentlerinde yeniden özgürlüğüne kavuşmaya çalışırken görünmez ve mantıksız bir adalet sistemiyle savaşa giriyor.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr
Bilet Satış: www.mobilet.com

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top