Connect with us

Merih Ermakastar yepyeni single’ı “Kalbim” ile gönüllere dokunuyor

Kültür & Sanat

Merih Ermakastar yepyeni single’ı “Kalbim” ile gönüllere dokunuyor

Müzisyen, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Merih Ermakastar, yepyeni single çalışması ”Kalbim” ile sessizliğini bozuyor. Retro ve günümüz pop müziğinin başarılı bir kombinasyonu olan Kalbim, yarım kalmış ama unutulamamış bir aşkı anlatan sözleriyle dinleyenleri kalbinden yakalayacak.

Müzisyen, oyuncu, ve seslendirme sanatçısı Merih Ermakastar, Gidenin Suçu Yok adlı son albümünün ardından müzik sahnesine söz ve müziği kendisine ait “Kalbim” single çalışmasıyla geri döndü. Yarım kalmış ama unutulamamış bir aşkı anlatan Kalbim, retro ve günümüz pop müziğinin başarılı bir kombinasyonu. Derin bir kalp sızısını anlatan ve dinleyeni içine alan sözleri, temposu yüksek ve umut veren nakarat kısmıyla ustaca birleşirken dinleyenleri duygu yolculuğuna çıkartıyor. Şarkı, klibiyle de romantizm rüzgarları estiriyor.

Müzisyenlik serüvenini hem sesi hem trompetiyle sürdüren Ermakastar, 20 yıl önce vokalist olarak sahnelere adımını attı. Önce Cenk Eren sonrasında ise uzun yıllar Serdar Ortaç ile çalıştı. 2010 yılında Yasaksın ve Serdar Ortaç imzalı Hazan Yeri parçalarının bulunduğu single çalışması ile hayranlarına ulaşan Ermakastar, daha sonra Ossi Müzik etiketiyle sözü ve bestesi kendisine ait olan Hiç Özür Bekleme isimli single’ı ile sevenleriyle buluştu. 2011 yılında, sözü bestesi Serdar Ortaç ve kendisine ait olan Veresiye Sevda parçasının da yer aldığı Gidenin Suçu Yok albümünü çıkardı. Bu albümden Gidenin Suçu Yok, Gidiyor musun? ve Aşkın Meselesi parçalarına çektiği kliplerle televizyonlarda ve müzik listelerinde uzun süre yer aldı. Kendi albüm çalışmalarının yanı sıra 2011 yılında Emre Altuğ’un “Zil” isimli albümünde yer alan “Hastasıyım” adlı şarkı için katkıda bulundu.

Hayranlarının uzun süredir beklediği sanatçı, “Kalbim” ile müzik piyasasına duygusal bir dönüş yaptı.

Merih Ermakastar Hakkında:

Müzisyen, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Merih Ermakastar, 10 Mayıs 1975’te İstanbul’da doğdu. Sanatçı bir anne babanın oğlu olan Merih, oyunculuğa ilk adımını 7 yaşında attı. Piyano ve trompeti 9 yaşından beri yanından ayrılmayan en iyi oyun arkadaşları oldu.  Ortaokul eğitimini Saint Joseph’te alan Ermakastar, lise eğitimini Özel Bilkent Lisesi müzik bölümünde tamamladı. Müzik eğitimine üniversitede de devam eden Merih, Mimar Sinan Üniversitesi’nde çift ana dal yaparak trompet ve tiyatro bölümlerini tamamladı.

Bütün eğitimlerini ve deneyimini başarılı bir şekilde harmanlayan Merih hem oyunculuk hem de müzisyenlik serüveninde bir çok ünlü isim ile aynı sahnede yer aldı. Sayısız markanın reklam sesi oldu. Vokalistliğe 2000 yılında Cenk Eren’in yanında başlayan Merih, 2006 – 2016 yılları arasında Serdar Ortaç’a sahnede sesi ve trompetiyle eşlik etti. 2003 yılında Can Ayazım isimli ilk albümünü çıkaran Merih, halen trompet şovlarına ve seslendirme çalışmalarına devam ediyor.

Künye: 

Şarkı: Kalbim
Söz-Müzik: Merih Ermakastar
Aranje: Tarık İster
Mix, Mastering: Utku Ünsal
Gitarlar: Selahattin Güzelel
Bass Gitar: Hakan Yelbiz
Piano: Serkan Akbıyık
Yapım: HitHouse Müzik
Menajer: Su Organizasyon, Yelda Önen
PR Ajansı: Pura Vida İletişim.

***

Klip Director: Tolga Çetin
DOP: Tolga Çetin
Cam op: Osman Gençali
Focuspuller: Erdem Kılıç
Set: Champion Set
Işık: Temel Işık
Yapım Amiri: Taner Karakulak
Saç tasarım: Yıldırım Özdemir
Kostüm: Özer Butik
Klip Oyuncu: Dilara Aras
Klip Kuaför: Ümit Ada
Makyöz: Dilek Peker
Kurgu: Yağız Mehdi Abbas
Fotoğraflar: click34photo
Ramazan Çaylı
Melih Kahveci
Kapak Foto: Melih Kahveci

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top