Connect with us

Game Of The Thrones

Game Of The Thrones - Bi Tutam Fikir

Genel

Game Of The Thrones

Hala izlememiş olanınız var mı gerçekten? Dünyanın pek çok ülkesinde izlenme rekorları kıran Game Of The Thrones dizisini sizin için inceledik. Korkmayın spoiler içermez.

George R.R Martin’in  epik fantezi serisinden “Buz ve Ateşin Şarkısı”  kitabından ekrana uyarlan dizisidir. Türkçe adı “Taht oyunları” olan dizi Amerika’da  HBO, Türkiye’de ise CNBC  kanalında yayınlanmaktadır. Fantastik serisinin ilk kitabından olan bu dizi hem Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas gibi ülkelerin mekânlarında hem de Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde yer alan stüdyolarında çekilmektedir.

Game Of The Thrones Konusu

yazların ve kışların uzun yıllar sürdüğü, ejderhaların ve güçlü olanların tahtlarını isteyen kötü düşmanların olduğu bir ülkede Stark’ların kalelerini düşmanlarının entrika dolu saldırılarına karşı savunmaları anlatılmaktadır. Ancak dizinin başkarakteri Eddard Stark ”Ned” yalanla gerçeği dostu ve düşmanını ayırt edemeyecek kadar tecrübesiz ve yakınlarında olabilecek tehlikelerden habersizdir.

Şimdiye dek 5 sezonu çekilen dizinin 6. Sezonu çekilmektedir. Yeni sezonda içinde pek çok alameti barındıran kış mevsimi geldiğinde nasıl savaşacakları merak konusu…

Dizi Türkiye dâhil pek çok ülkede ilgiyle izlenmektedir. Game of Thrones ilk olarak 2011 yılında ABD iki sezon yayınlandıktan başka ülkelerde de yayınlanmaya başlamıştır. Toplamda 5 sezon yayınlanarak 18,6 milyon izleyicisi ile kendi çapında bir rekora imza atmıştır.

Game Of The Thrones Iron Throne - Bi Tutam Fikir

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top