Connect with us

İddiada kaybetmenin garantili yolları

Bizden Söylemesi

İddiada kaybetmenin garantili yolları

Şans oyunlarından para kazanma arzusu ülkemiz insanına özgü bir durum değil tabii ki; dünyanın birçok ülkesinde kısa yoldan zengin olma hayalleri kuran milyonlar var. Fakat çoğu şeyde olduğu gibi bunda da işi biraz abarttığımızı söylersek kimse itiraz etmeyecektir herhalde.

İddia oyununa yönelik ilgi de bu abartının son yıllarda en görünür olduğu mecralardan biri. Tamam, örneğin Süper Loto’daki gibi kazanma ihtimali 25 milyon 827 bin 165’te 1 değil belki ama her şey öyle çantada keklik de (İddaa terimiyle söylersek “banko”) değil.

Memleketimizin futbola meraklı HER ferdinin teknik direktör olacak kadar engin futbol bilgisine sahip olduğunu bildiğimizden, onlara “iddiada nasıl kazanırsınız?” tüyoları verecek değiliz, haddimizi biliriz. Ama “kaybetmenin garantili yollarını” yine bu topraklardan çıkardığımız deneyimlerle özetleyebiliriz.

Spor gazetelerinin iddia eklerini düzenli takip edin.

Her biri bir ligin uzmanı olan bu futbol bilgelerinin deneyimlerinden yararlanın. Bir maç için her biri farklı şeyler söyleyebilirler, her hafta ne söyledilerse tam tersi de çıkmış olabilir; olsun, bu hep böyleydi zaten. Siz yine de onları dinleyin. İtinayla kaybedin.

Canlı skor ya da internet üzerindeki İddaa sitelerinin forum sayfalarında, para kazanma arzusu tavan yapmış futbol severlerin yorumları olur.

“Kendine güvenme” sorunu yaşamayan bu ‘tür’ün en sık kullandığı şu cümleyi yaşam ilkesi haline getirin, kaybetmeniz garantidir: “Evini arabanı sat, bu maça 2,5 Üst bas!” (Sonra evi terk etmeyi de ihmal etmeyin ama. Olsun, “Tebdil-i mekânda ferahlık vardır,” derler.)

Sosyal medyada birden yıldızı parlayan bazı iddia fenomenleri, “Ver 50 lira, sana banko kupon yapayım” diyerek finansal döngü sağlayıp ülke ekonomisine katkı sunuyormuş!

Akacak kan damarda durmazmış, verin gitsin. En azından hem CV’nize bir sıfat daha eklenir (“enayi”ye ne dersiniz, karizmatik mi?) hem de kaybetmenin çifte gururunu yaşarsınız.

Bu şans oyununu zengin olmak ya da “voliyi vurmak” için amaç edinenler var.

Onları örnek alın, adanmışlık nedir, öğrenin. Niye? Çünkü galiptir bu yolda mağlup! Onlar: Uçan kuşa borç takıp iddiaya yatıranlar, çocuğun kaçıncı sınıfa gittiğini bilmeyip İzlanda 2. Ligi’nin sondan birinci sıradaki takımının sağ bekinin o hafta hasta olup olmadığını bilen futbol âşıkları, hayalperest yurdum insanı… Sizler güreşe doymayan yenik pehlivanlar diyarının ebedi krallarısınız. Yolunuz yolumuzdur!

Hollandalı gazeteci Simon Kuper’ın, “Futbol sadece futbol değildir” diye bir sözü var.

Böyle şeyler duyarsanız unutun. Bunlar dış güçlerin kafa karıştırma taktikleri. Yaz da geliyor, kim nereye transfer olacak siz sadece onu düşünün. Bir de boş durmayın, Kuzey Avrupa ligleri yazın devam ediyor; onları takip edip varınızı yoğunuzu harcayın gitsin. Unutmayın: Siz kaybetmek için yaratılmışsınız. Hayattaki misyonunuz bu.

Bizi dinleyin, daha iyi kaybedin, daha güzel kaybedin.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Bizden Söylemesi

To Top