Connect with us

Jehan Barbur Yeni Şiir Kitabını Yayımladı!

Kültür & Sanat

Jehan Barbur Yeni Şiir Kitabını Yayımladı!

Sesinin güzel tınısı ile hayatımıza giren Jehan Barbur, dizelerinin gücü ve etkileyiciliği ile de şiir dünyamızı da fethediyor. Jehan Barbur, çok sevilecek şiirlerini bir araya getirdiği Düğüm Ağacı kitabını İnkılâp Kitabevi aracılığıyla yayımlandı.

Düğüm Ağacı’nın dizelerini okurken kırılganlığımızı, gücümüzü, hayal kırıklıklarımızı, umutlarımızı, aşkı görecek, şairin açtığı pencereden yaşadıklarımıza dair bir iç konuşmayla baş başa kalacağız. Her satırı ayrı bir anlam taşıyan Düğüm Ağacı tüm kitapçılarda…

Ormana kırk gece yağdırdım,

Ağırlığı bal, hançeresi kum…

Kırk kez diledim onu

Her biri kırk ayrı kırık geceden’

Hakkını vermeli yaradan

Yarattığı boz ceylandır ki, hep kırmızı olmayı düşlerken

‘Şimdi dile benden ne dilersen!

Jehan Barbur

12 Nisan 1980’de Beyrut’ta doğdu. İskenderun’da büyüdü. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2002 senesinde mezun olup, İstanbul’a yerleşti. Prodüktör, söz yazarı, besteci ve şarkıcı kimliğiyle 2009-2018 yılları arasında ADA Müzik etiketiyle Uyan, Hayat, Sarı, Sizler Hiç Yokken, Evim Neresi, Kuzgun’u Uçmak olmak üzere altı solo albüm yayınladı. Birçok dergiye, gazeteye köşe yazıları ve şiirler yazan Jehan Barbur, 2013’te öykü ve şiirlerden oluşan Çatıdaki Çimenler – Sen’e Yazılar adlı ilk kitabını, 2016’da yirmi isimle yaptığı röportaj derlemelerinden oluşan Baba Öyküler ve 2017’de Sevmediğim Atlaslar şiir kitabını yayınladı. Heves ve nefes yettiğince yazmaya ve şarkılar söylemeye devam etmek niyetinde.

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top