Connect with us

Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nu buluşturan oyun

Kültür & Sanat

Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nu buluşturan oyun

Başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay’ın yıllar sonra, genç kuşağın yükselen isimlerinden Afra Saraçoğlu’nun ise ilk kez tiyatro sahnesine çıktığı DasDas’ın yeni prodüksiyonu ‘Bir Barda Bir Gece’nın prömiyeri gerçekleşti. Distopik bir dünyayı gözler önüne seren oyunun ilk temsilinde Yeşilçay ve Saraçoğlu’nu ünlü isimler yalnız bırakmadı.

Uzun bir aranın ardından yeni prodüksiyonlarını tiyatroseverlerle buluşturan DasDas oyunlarına bir yenisini daha ekledi. Nurgül Yeşilçay ve Afra Saraçoğlu’nun iki kişilik oyunu ‘Bir Barda Bir Gece’ dün gece ilk kez DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluştu. Yeşilçay’ın uzun bir aranın ardından sahnelere döndüğü, Saraçoğlu’nun ise ilk kez tiyatro sahnesine çıktığı oyunun prömiyerinde Azra Akın, Burak Dakak, Cansel Elçin, Cem Karcı, Deniz Can Aktaş, Didem Balçın, Ece Yüksel, Furkan Andıç, Gizem Erman Soysaldı, İdil Fırat, Mert Yazıcıoğlu, Naz Çağla Irmak, Özge Özacar, Tarık Uğur Özenbaş, Zeynep Tuğçe Bayat gibi ünlü isimler, iki başarılı oyuncunun bu önemli gününde heyecanlarını paylaştı.

Lulu Raczka’nın imzasını taşıyan ‘Bir Barda Bir Gece’, kadınların her akşam başlayan elektrik kesintileri sırasında kayboldukları bir dünyada arkadaşını bulmak için bara giden üniformalı kız ile barın tek çalışanı bir kadının arasındaki gerilim ve soru işaretlerinin hiç bitmediği bir geceyi merkezine alıyor. İzleyenlerin günümüze çok da uzak olmayan distopik bir dünyaya tanıklık edeceği oyunu Nagihan Gürkan yönetiyor.

‘Bir Barda Bir Gece’ 27 Kasım, 3-21-22 Aralık akşamları 20.30’da 28 Kasım ile 12 Aralık günleri ise 17.00’de DasDas Sahne’de seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

 

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top