Connect with us

Sömestr Tatili Gezi Rehberi

Genel

Sömestr Tatili Gezi Rehberi

Cuma günü çalınan son zil ve alınan karneler ile başlayan sömestr tatili, çocuklar için olduğu kadar büyükler için de güzel bir mola fırsatı! Ve bu fırsatı değerlendirmenin en güzel yolu da tatile çıkmak. Araba ile yapılan yolculuğun tatilin kendisi kadar hatta bazen daha da eğlenceli olduğunu varsayarak sizler için araba ile gidilecek yakın yerlerden oluşan bir sömestr tatili gezi rehberi hazırladık!

Sömestr Tatili Gezi Rehberi 1 numara: Kartepe

Sömestr tatili gezi rehberi 1 numarada Kartepe var. İstanbula olan yakınlığı ile göz dolduran Kartepe Kayak Merkezi; kayak tatilsiz bir sömestr tatili olmaz diyenlerin ilk tercihi olabilir. 21 kayak pisti, 3 telesiyeji ve 2 teleski hizmeti ile dolu dolu bir tesis olan Kartepe de hem muhteşem doğanın ve manzaranın tadını çıkarabilir hem de kar tatiline doyabilirsiniz.

Sömestr Tatili Gezi Rehberi 2 numara: Yedigöller

Her zaman kamp yapmanın hayalini kuran gezgin ruhlu çocuklar için sömestr tatili gezi rehberi 2 numarada Yedigöller var. Her mevsimi ayrı bir güzel olan Yedigöller’de, çocuğunuz doğayı yakından tanıma ve keşfetme fırsatı bulacak. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl göletlerinden oluşan bu doğa harikası yer, hem günübirlik geziler için hem de kamp yapmak ya da bungalovlarda konaklamak isteyenler için doğa ile iç içe bir seçenek sunmuş oluyor.

Sömestr Tatili Gezi Rehberi 3 numara: Uludağ

Bir sömestr klasiği olan Uludağ ise sömestr tatili gezi rehberi listemize 3.sıradan giriş yapıyor. Yine İstanbul’a olan yakınlığı ile en çok tercih edilen kış tatili adreslerinden biri olan Uludağ’da ister profesyonel bir kayakçı olun ister yeni yetme bir kızakçı, eğlencenin zirvesinde olacağınız garanti… Kayak, kızak, snowboard, kartopu ve sucuk ekmek sizin sömestr tatilini anlatan kelimeleriniz ise geç olmadan rezervasyonlarınızı yaptırın ve karın keyfini çıkarın!

Sömestr Tatili Gezi Rehberi 4 numara: Ağva, İstanbul

Sömestr tatili için önceliğiniz İstanbul’a olan yakınlığı ise, sizi sömestr tatili gezi rehberi 4 numaraya davet ediyoruz, Ağva! İstanbulluların meşhur haftasonu kaçamağı olan Ağva, İstanbul’da nefes alacak yeri kalmayan aileler için sömestr tatilinde de ideal bir kaçış noktası oluyor. Göksu nehri kıyısında doğanın tadını çıkarmak isteyen,  sakin ve dingin bir tatil seçeneği arayanların keyifli zaman geçirebilecekleri bu yer, çocukların da rahatça oynayabileceği alanları ile ideal bir tatili tanımlıyor.

Sömestr Tatili Gezi Rehberi 5 numara: Kapadokya, Nevşehir

Sömestr tatilinde hem çocuklarına hem de kendilerine unutulmayacak masalsı anlar armağan etmek isteyenler Nevşehir’e doğru yollarını çevirebilirler, işte karşınızda sömestr tatili gezi rehberi 5 numara: Kapadokya! Peri bacalarına bir de karlarla kaplı iken bakın ve bu masalsı diyarın nasıl daha büyüleyici gözükebileceğine şaşırmaya hazır olun… Gün doğumundan gün batımına ve ay ışığına kadar her anında size başka bir büyüleyici manzaranın eşlik edeceği Kapadokya, klasik tercihlerin dışına çıkmak isteyenler için harika bir alternatif olacaktır.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Genel

To Top