Connect with us

Müzik, Audioban ile Şehri Sarıyor

Kültür & Sanat

Müzik, Audioban ile Şehri Sarıyor

Sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda kurguladığı etkinliklerle dinleyiciyle ve birbirleriyle buluşturan yepyeni müzik platformu Audioban, Ocak ayında da müziğin etkili isimlerini ağırlıyor.

Dinleyicisini DJ performansları, konserler, söyleşiler ve workshoplarla bir araya getiren Audioban etkinlik çeşitliliği ile İstanbul’un farklı mekanlarında yer almaya devam ediyor.

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı ve sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı amaçlayan bir müzik inisiyatifi olarak hayata geçen Audioban, Ocak ayında pek çok mekanda kurguladığı etkinliklerle müzik üretimini desteklemeye ve müziğin dinleyiciye iletilmesine aracı olmaya devam ediyor.

Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar İle…

Ocak ayında Audioban’in müzikseverler ile buluşturacağı etkinlikler arasında, Audioban ekibinin her ay sevdikleri şarkıları çaldıkları Audiobeats yer alacak. Doğu enstrümanlarını batılı elektroniklerle bir araya getiren Nusaibini ise, alışılmadık sesler ve deneyselliğe açık performansıyla birlikte elektronik müzik severler ile Mecra Kadıköy’de buluşturacak. Gecenin after partysinde ise DJ kabini Moğuz ve Şevval Kılıç’a emanet olacak.

Edebiyat eksenli yeni etkinlik serisi Kış Hikayeleri’nin ilki, korku kültürü temalı “Gerisi Hikaye” Podcast’inin yapımcılarından, yazar Demokan Atasoy ile Karga’da düzenlenecek.

Audioban İlk Kez İzmir’de

Ocak ayının bir etkinliği de Audioban’in İzmir’de gerçekleştireceği ilk etkinlik olan, Shangri La adıyla sürdürdüğü DJ performanslarında dinleyenlere yüksek tempolu ritimleri ile dans etmek dışında bir seçenek bırakmayan Işıl Kılkış’ın performansı olacak.

Önümüzdeki hafta Audioban tarafından düzenlenecek etkinlik takvimi şöyle:

23 Ocak Çarşamba
Audiobeats
Lokasyon: Stereogun
Saat: 21.30

25 Ocak Cuma
Konser: Nusaibin
Lokasyon: Mecra Kadıköy

26 Ocak Cumartesi
Audioban Sunar: Shangri La
Lokasyon: Soweto İzmir
Saat: 21.30

30 Ocak Çarşamba
Kış Hikayeleri I: Demokan Atasoy
Lokasyon: Karga
Saat: 20.00

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top