Connect with us

Sezona Damga Vuran Netflix Dizileri

Kültür & Sanat

Sezona Damga Vuran Netflix Dizileri

Netflix artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri. Medya içeriği kiralama platformu olan netflix dünyaya açılması ile birlikte film, dizi ve belgeselleri ile birçok kişinin favori platformu oldu.

Televizyon, mobil cihaz, bilgisayar gibi farklı yerlerden izleyebileceğiniz çok geniş bir yelpazeye sahip Netflix ‘in sezona damga vuran dizilerinden bazılarını sizler için derledik.

Sezonun En iyi Netflix Dizileri

YOU

YOU sezonun belki de en çok konuşulan ve dikkat çeken Netflix yapımlarından biri. Kısa sürede tüm Netflix kullanıcılarını müptelası haline getiren dizi Joe ve Beck adlı iki karakter arasında yaşanan aşk ve entrikalı ilişkiyi konu ediniyor. Başta sıradan biri gibi görünen Joe aslında saplantılı bir stalker. Sürekli Beck ‘in hayatını takip eden ve cinayete varan müdahalelerde bulunan Joe, yaptığı tüm bu takıntılı davranışları ‘aşka’ bağlayarak izleyiciyi de ekran karşısına hapsetmeyi başarıyor.

Hakan: Muhafız

Çağatay Ulusoy’un başrolünde olduğu Hakan:Muhafız , İstanbul’da sıradan bir hayatı bulunan Hakan’ın gizli birlikle olan bağını keşfetmesini ve şehri gizemli ölümsüzlerin tehdidinden kurtarmasını konu alıyor. Fantastik, aksiyon ve bilim kurgu türündeki dizi Netflix’in ilk yerli yapımı dizisi.

Russian Doll

Netflix ‘in komedi türünde başlayan yeni dizisi Russian Doll her gece bir partiye katılıp gecenin sonunda ölen, sabah uyandığında ise hiçbir şey olmamış gibi hayatını yine aynı gün gibi yaşayan bir kadının hikayesini anlatıyor. Tamamen bir kısır döngüden oluşan dizinin başrolünde Orange Is The New Black’ten hatırladığımız Natasha Lyonne var.

Black Mirror: Bandersnatch

Milyonların ilgi ile takip ettiği Black Mirror dizisinin 5 saat 12 dakikalık bir film uyarlaması olan Bandersnatch, genç bir programcının tasarladığı video oyunu üzerine kurulu. Tamamen interaktif olan uyarlamada programcının vereceği tüm kararlar izleyicinin seçimlerine dayalı olarak ilerliyor.

Sex Education

11 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Sex Education sekiz bölümden oluşan, asosyal bir genç olan Otis Milburn’ün hayatını anlatıyor. Seks terapisti ebeveynleriyle birlikte yaşayan Otis’in okulda gizli bir seks terapisi kliniği açma hikayesini konu edinen dizinin kadrosunda Asa Butterfield, Alistair Petrie, Connor Swindells, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Kedar Williams-Stirling ve Aimee-Lou Wood gibi isimler yer alıyor.

Dogs Of Berlin

Alman yapımı Dogs of Berlin, Netflix ‘in sezona damga vuran dizilerinden bir diğeri. Neonaziler, motorsiklet çeteleri, uyuşturucu, polis ve mafya çatışmaları üzerine kurulu dizinin başrolünde Fahri Yardım, Felix Kramer, Anna Maria Mühe bulunuyor.

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy, aynı isimli bir süper kahraman akademisinin hikayelerini konu alıyor. Babalarının ölümü ile tekrar bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşlerin yaşadığı olayları anlatan dizinin baş rollerinde Ellen Page, Robert Sheehan, Tom Hopper gibi tanıdık isimler var.

Continue Reading

Bi Tutam Fikir, söyleyecek sözleri olup bunları paylaşmak için bir araya gelen bir ekibin ürünü. Bir Tutam Fikir olarak sadece sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz. Umarız tüm fikirlerimiz ve yazılarımız sizin için okuması keyifli anlara dönüşür.

More in Kültür & Sanat

To Top